קורס אנגלית המותאם עבורך!

גלה את בתי הספר המובילים בארץ

לימוד אנגלית בשיטות המצליחות בעולם

מלא פרטים וקבל הצעה מבית הספר המתאים לך!
דף הבית / אנגלית לילדים

 

הורים שגדלו בשנות ה-80 ודאי זוכרים את תוכניות הטלוויזיה הנוסטלגיות Here we are ו-Neighbors, עליהן דור שלם של ילדים גדל ובעזרתן גם נחשף לתכנים לימודיים בשפה האנגלית. באותה תקופה, הטלוויזיה הייתה המקור הכמעט יחידי ללימוד אנגלית, מלבד השיעורים הסטנדרטיים בבית הספר, אולם כיום המצב שונה, וטוב שכך.

במציאות הטכנולוגית של היום, ילדים ובני נוער נחשפים לאנגלית בכל מקום: בשלטי רחוב, בתוכניות הטלוויזיה, באפליקציות לימודיות, בפייסבוק, באינסטגרם ובמשחקי מחשב, והעשרת הידע הבסיסי שלהם היא כבר לא מותרות אלא הכרח של ממש. אם חושבים על העתיד הרחוק יותר, השתלבות בעולם ההיי-טק, בשוק הפיננסי, במגזר העסקי ובמקצועות פופולריים אחרים מחייבת את ידיעת השפה האנגלית.

חשוב לדעת כי משרות רבות בישראל דורשות היכרות מעמיקה עם השפה האנגלית. בהתאם לכך, שורה אחת בקורות החיים, שמעידה על שליטה גבוהה בשפה הודות לכך שאותו אדם השכיל לרכוש אותה כבר מגיל צעיר, לא פעם תכריע את הכף לטובתו, בהשוואה לאחד עם קורות חיים דומים אך ללא מיומנויות גבוהות בשפה.

ביטחון עצמי, יצירתיות והצלחה בעתיד

ייתכן וחלק מההורים סבורים כי אין טעם להאיץ בילדים ללמוד אנגלית מגיל צעיר, אולם ההנחה הזו שגויה. היתרונות של למידת השפה האנגלית מגיל מוקדם הם רבים: לצעירים יש יכולת קליטה מהירה יותר של השפה, הם מסוגלים לזכור ולהפנים אוצר מילים רב בקלות רבה יותר, ולימוד אנגלית אף מחדד את היכולות הלשוניות שלהם בעברית.

יתרה מכך, ילדים שייחשפו לשפה האנגלית כבר מגיל מוקדם מסוגלים להשיג בה מיומנות שלא נופלת מרמת שפת אם. כך, הורים שמעודדים את ילדיהם ללמוד אנגלית כבר מגיל צעיר מייצרים להם נקודת זינוק טובה יותר וסוללים בפניהם את הדרך להצלחה בחייהם הבוגרים.

באקדמיה כבר אין ויכוח על חשיבות לימוד שפה נוספת להצלחה בחיים, ועל כך שלרכישת יכולות של שפה נוספת יש השפעה חיובית גדולה על התפתחות הילד: "שפה נוספת מעניקה לילדים שלכם יתרון, שמתבטא לא רק ברמת האינטליגנציה ויכולות אקדמיות, אלא גם ביצירתיות מוגברת, ביטחון עצמי, הבנה בין תרבותית ויכולות תעסוקה עתידיות", מסבירים המומחים העולמיים להתפתחות שפתית, פרופסור קנדל קינג ופרופסור אליון מק'קי.

בעידן של היום, תפקידם של ההורים לא רק מסתכם בסיפוק הצרכים היומיומיים של ילדיהם, אלא גם במחשבה מתמדת על העתיד שלהם, ולכן הורים שמסייעים לילדיהם ללמוד אנגלית כבר מגיל צעיר מעודדים אותם לפתח את היכולות השכליות שלהם וזורעים למעשה את זרעי ההצלחה שלהם בחיים הבוגרים. וזה אולי התפקיד הכי חשוב שלנו כהורים.