קורס אנגלית המותאם עבורך!

גלה את בתי הספר המובילים בארץ

לימוד אנגלית בשיטות המצליחות בעולם

מלא פרטים וקבל הצעה מבית הספר המתאים לך!
דף הבית / מאמרים / גישות לימוד אנגלית למבוגרים

גישות לימוד אנגלית למבוגרים

בעולם הגלובלי בו אנו חיים ידיעת השפה האנגלית הפכה לכורח מציאות, והינה נחוצה בחיי היומיום, ללימודים, עבודה, העשרה ובמהלך נסיעות לחו"ל. לכן, מבוגרים רבים שלא שולטים באנגלית המדוברת או הכתובה בוחרים להשלים ידיעותיהם בשפה. יחד עם זאת, על מנת ללמוד שפה בגיל מבוגר יש צורך במסגרת ובשיטות לימוד ייעודיות, הפונות ליכולות ולצרכים של קהל יעד זה.

אף פעם לא מאוחר מידי

אמנם, על פי מחקרים בתחום כישורי קליטת שפות הינם במיטבם בגיל צעיר, והולכים ופוחתים עם השנים. מנגד, למבוגרים יש תכונות נוספות המפצות ומסייעת להם ללמוד אנגלית גם בגיל מאוחר. מדובר בתכונות כדוגמת ניסיון חיים, סבלנות, התמדה ומשמעת עצמית, המהוות כלים חשובים במהלך לימודי אנגלית למבוגרים. עם גישה נכונה, כלים אלו בהחלט יכולים לסייע בלימוד השפה באופן יעיל, נכון ומהיר.

סביבת לימוד מתאימה

בתור התחלה, לימודי אנגלית למבוגרים מצריכים סביבת לימוד מתאימה, המורכבת מקהל תלמידים בוגר בעל רמה דומה של ידיעות בשפה. כמו כן, עדיף שלקבוצה יהיו מטרות משותפות לרכישת השפה בין אם לצורך עבודה, לימודים, שיפור יכולת דיבור, קריאה או כתיבה. מעבר לכך, חשוב שלימודי אנגלית למבוגרים יבוצעו בקבוצות קטנות בהן מוענק ליווי ויחס אישי לכל תלמיד, לצד תוכניות מותאמות לצרכי התלמיד גם מבחינת גמישותן וקצב הלימוד. כך לדוגמא, יש מי שיעדיף ללמוד אנגלית פעם בשבוע או שבועיים, ואילו אחרים יבקשו קבוצת לימוד אינטנסיבית הנפגשת פעמיים בשבוע עם שעות מרובות ועבודה עצמית מאומצת מהבית.

גישות מתקדמות וצוותי הוראה איכותיים

מרבית המבוגרים מגיעים ללימודי אנגלית לאחר יום עבודה אינטנסיבי ותובעני, ולכן הם מחפשים סביבת לימודים מהנה וחווייתית. כלומר, סביבה שתעניק להם ערך מוסף ותהווה מקום מפגש שנעים להם להגיע אליו. אווירה זו מושגת באמצעות שיטות לימוד המתאימות לקהל המבוגר, מדברות אליו בגובה העיניים ופונות לצד האינטליגנטי והאקטואלי שלו על מנת ליישמן יש צורך בצוות הוראה איכותי היודע ליצור עניין ודיאלוג בקרב התלמידים, משלב במפגשים הומור ביחד עם הבנות חדשות, והופך את הלימודים עצמם למפגשים מעצימים וחווייתיים. בנוסף, מורה איכותי ידע לזהות את הקושי הספציפי של כל תלמיד, ומכאן להעניק לו כלים מתאימים על מנת לעקוף ולהתגבר על קשייו. 

בחזרה לרשימת המאמרים >>