קורס אנגלית המותאם עבורך!

גלה את בתי הספר המובילים בארץ

לימוד אנגלית בשיטות המצליחות בעולם

מלא פרטים וקבל הצעה מבית הספר המתאים לך!
דף הבית / מאמרים / לימוד אנגלית באמצעות ספרים וסרטים

לימוד אנגלית באמצעות ספרים וסרטים

על מנת לשפר את הבנת הנקרא והנשמע באנגלית יש צורך להיחשף כמה שיותר לשפה, כשאת החשיפה אפשר ואף מומלץ לבצע על ידי אמצעים זמינים ויומיומיים. לדוגמא, לימוד אנגלית באמצעות ספרים וסרטים מהווה פעילות מהנה שעל הדרך משפרת מאוד את השליטה בשפה.  

תרומת קריאת ספרים בשפה האנגלית

בכל לימודי שפה מהווה הקריאה מרכיב  מרכזי  אשר מגדיל  את אוצר מילים, מסייע בבניית משפטים ובהקניית הרגלי דקדוק נכונים, ואף משפר את יכולות הדיבור. הדבר נכון גם ללימודי האנגלית, ועל מנת לחזק את השליטה מומלץ להרבות בקריאת ספרים בשפה, מה שיתרום גם לשיפור הבנת הנקרא ומהירות הקריאה . מומלץ לבחור בספר אנגלית שרמתו מעט יותר גבוהה מרמתכם הנוכחית, במטרה לאתגר את היכולות אך במידה ניתנת ליישום ולא מתסכלת. בנוסף, חשוב לבחור בספר הרשום בשפה נכונה ורהוטה, על מנת שלא לאמץ הרגלים שאינם נכונים ומדויקים. מעבר לכך, עדיף לבחור בספר וסופר מוכר בעל ערך מוסף, אשר יעשיר את הכרת התרבות האנגלית. מדובר בספרים כדוגמת "על החירות" של הסופר ג'ון סטיוארט מיל, "דיויד קופרפילד" של הסופר  צ'ארלס דיקנס ומיינספילד פארק של הסופרת ג'יין אוסטין. חשוב לדעת שבימינו ניתן לקרוא ספרים באנגלית בכל מקום מבלי שהיה צורך להיסחב עם הספר, באמצעות הורדתו אל מכשירי טאבלט או סמארטפון.

לימוד אנגלית באמצעות צפייה בסרטים

דרך מהנה וזמינה נוספת ללימוד ושיפור הידיעות באנגלית הינה צפייה בסרטים ללא תרגום. תרגול זה יאפשר לכם להגדיל את אוצר המילים, לדעת כיצד יש להגות ביטויים ומילים באנגלית, וגם יחדד ויעודד את יכולות ומהירות הבנת הנשמע. לשם כך, חשוב לבחור סרטים הדוברים באנגלית תקינה ושהינם בעלי באיכות שמע גבוהה וברורה. אפשרות נוספת ללימוד היא באמצעות סרטים זרים המתורגמים לשפה האנגלית. הצפייה את הבנת הנקרא ותעשיר  את אוצר המילים והביטויים שלכם. בין אם מדובר בסרט באנגלית או מתורגם לאנגלית, מומלץ להתעכב במהלכו או אחריו על מילים וביטויים לא מוכרים, ובעזרת מילון להבין את משמעותם. יש לציין כי ניתן למצוא בימינו ברחבי האינטרנט מאגרים גדולים של סרטים באנגלית המוצעים להורדה או לצפייה ישירה. 

בחזרה לרשימת המאמרים >>