קורס אנגלית המותאם עבורך!

גלה את בתי הספר המובילים בארץ

לימוד אנגלית בשיטות המצליחות בעולם

מלא פרטים וקבל הצעה מבית הספר המתאים לך!
דף הבית / מאמרים / הכנה לראיון עבודה באנגלית

הכנה לראיון עבודה באנגלית

ראיון עבודה מהווה ללא ספק סיטואציה מאתגרת ומלחיצה, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בריאיון הנערך באנגלית. על כן, קיימת חשיבות מרובה להיערכות נכונה ומוקדמת, על מנת להגיע מוכנים לפגישה.

קשיים מרכזיים בראיון עבודה באנגלית

מלבד האתגרים השכיחים, כדוגמת צורך לענות על שאלות אישיות, זמן מוגבל, הותרת רושם חיובי וביטוי של רמה מקצועית גבוהה, ראיון עבודה הנערך בשפה האנגלית מציב עוד מספר מכשולים. ראשית, על המועמד לבטא את עצמו בשפה שאיננה שפת אימו, מה שמגביל מאוד את עושר השפה ועלול ליצור לחץ ובלבול נוספים. שנית, קיימים מינוחים טכניים שאולי מוכרים היטב למועמד בעברית, אך אינם שגורים בפיו באנגלית - מה שעשוי בהחלט להוביל לשגיאות. בנוסף, מראיינים בשפה האנגלית בדרך כלל מביאים עימם קודים אחרים של תרבות והתנהלות עסקית, ומרואיין ישראלי שאינו מכיר אותם עלול ליצור רושם חובבני ואפילו פוגעני. על הקשיים הללו ועוד רבים אחרים ניתן להתגבר בעזרת הכנה לראיון עבודה באנגלית.

מה כוללת הכנה לראיון?

מורים פרטיים ומכונים מקצועיים רבים מעבירים קורסים באנגלית עסקית, הכוללים בין היתר הכנה לראיון עבודה. מעבר לכך, ניתן לפנות לאנשי המקצוע על מנת להיערך באופן נקודתי לראיון המתקרב. שיעורים אלו יתמקדו במספר תחומים מרכזיים:

  • היכרות עם השאלות השכיחות בראיונות עבודה באנגלית, והתשובות הנכונות להן מבחינת נוסח ותוכן. בנוסף, הכרה של ביטויים ומילים שחוזרים פעמים רבות בראיונות.
  • עבודה על כללי הדקדוק והשפה הנהוגים בראיון באנגלית, הן באופן כללי והן בתחום הפרטני של התלמיד. כמו כן, יושם הדגש על מינוחים מקצועיים וטכניים בתחום עבודתו.
  • סימולציות של ראיונות עבודה בזמן אמת, עם עצירות והתמקדות בטעויות או בדרכים נכונות יותר לביטוי. בתוך כך, יושם הדגש על הקודים הבינאישיים שנהוגים בראיונות עבודה באנגלית.

היערכות עצמאית

לצד השתתפות בהכנה מקצועית לראיון העבודה, ניתן בהחלט לקדם את ההיערכות גם באופן עצמאי. לדוגמא, ניתן לשפר במידת מה את השליטה באנגלית על ידי חשיפה לספרים, מאמרים מקצועיים וסרטים, תוך התעכבות על מילים בלתי מובנות ומשמעויותיהן. כמו כן, כדאי להכין מבעוד מועד נוסח כתוב של הדברים שברצונכם להגיד בראיון, ולשנן אותו על מנת לחוש בטוחים יותר. לבסוף, אפשר לבצע סימולציות עם מכרים וקולגות דוברי אנגלית, אשר ישמשו כמראיין ויתנו לכם פידבק לגבי נקודות הכוח והתורפה שלכם.

בחזרה לרשימת המאמרים >>