קורס אנגלית המותאם עבורך!

גלה את בתי הספר המובילים בארץ

לימוד אנגלית בשיטות המצליחות בעולם

מלא פרטים וקבל הצעה מבית הספר המתאים לך!
דף הבית / מאמרים / לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים

לכאורה, ילדים בגילאים צעירים אינם נזקקים לשפה האנגלית, ולו מהסיבה הפשוטה שסביבתם דוברת עברית. ואולם, לימוד אנגלית לילדים מקנה להם בסיס איתן לרכישת שפה בינלאומית חשובה, אשר תלווה אותם לכל אורך חייהם.

חשיבות לימודי האנגלית לילדים

על חשיבותם של לימודי האנגלית מעידות בראש ובראשונה תוכניות משרד החינוך, המשלבות שיעורי אנגלית כבר מהכיתות הנמוכות. יחד עם זאת, ניתן להתחיל לרכוש את השפה גם בגילאים צעירים יותר, ובמגוון דרכים שמחוץ למסגרת בית הספר. אחד היתרונות הבולטים של אנגלית לילדים, הוא שבגילאים צעירים מרכזי רכישת השפה במוח הינם פעילים וגמישים מאוד, מה שמאפשר לילד לרכוש בקלות יחסית את ההגיות, הדקדוק וההטיות הנכונות, ולעיתים גם מבטא נכון. בנוסף, עולמם של הילדים רווי כיום באמצעים אלקטרוניים, החל במחשב האישי ועד הטאבלט, שבהם קיים לא פעם צורך בידיעת אנגלית על מנת להיכנס למשחקים, לסרטים ולמוזיקה. ידיעת האנגלית מנגישה לילד את העולם, ובתוך כך מפתחת בו תחושת מסוגלות וחוויות חוזרות ונשנות של הצלחה המתבטאות בביטחון עצמי איתן. מעבר לכך, הכלים שירכוש הילד ילוו אותו לאורך שנים רבות, הן בלימודים הרגילים בבית הספר, הן לקראת הבגרויות והפסיכומטרי, ואפילו בלימודיו האקדמיים.

כיצד מלמדים אנגלית את הילדים

כאמור, הורים המעוניינים להקנות לילדיהם את עקרונות השפה האנגלית אינם חייבים להסתמך על השיעורים המועברים בבית הספר. ניתן בהחלט לקדם את הילד במספר ערוצים:

  • אנגלית בבית - ילדים נענים בצורה מצוינת לסביבה התומכת בלימודי אנגלית, ולרשות ההורים קיימים אמצעים רבים. לדוגמא, ניתן לצפות ביחד בתוכניות טלוויזיה דוברות אנגלית שאהובות על הילד, ולהתעכב מעת לעת על מילים חדשות. אפשר להקדיש בכל יום או שבוע פרק זמן מסוים בו מדברים אנגלית, וגם לשמוע שירים בשפה, להיעזר במשחקים ייעודיים ובתוכנות ידידותיות המוצעות בשוק.
  • שיעורים פרטיים - ניתן להזמין מורים פרטיים שיגיעו אל הבית וילמדו את הילד את עקרונות השפה, או יחזקו נקודות בהן הוא מתקשה. בנוסף, ניתן לרשום את הילד לחוגים באנגלית המתקיימים בסביבה.
  • קורסים ואתרים ברשת - כיום קיימים לא מעט אתרים ייעודיים עבור לימודי אנגלית לילדים, הנעזרים במגוון אמצעים כדוגמת לומדות חכמות, משחקים און ליין, אתגרי חשיבה וסרטונים. מדובר באמצעים נוחים במיוחד המתאימים לשעות הפנויות של הילד ולתחומי עניינו.

בחזרה לרשימת המאמרים >>